Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dodržování izolace a karantény

Dodržování izolace a karantényŽádáme občany, aby v této nelehké době byli ohleduplní ke spoluobčanům a svému okolí. V naší obci narůstá počet pozitivních případů COVID-19. Bohužel se stává, že tito občané nedodržují pravidla izolace nebo karantény. Upozorňuji, že tímto chováním ohrožujete nejen zdraví spoluobčanů ale takovéto jednání je protizákonné.

Situace je opravdu vážná a bez zodpovědnosti  a především ohleduplnosti každého z vás se situace nijak nezmění. 

Žádám tedy občany:

  • dodržujte důsledně povinnou karanténu či izolaci, včetně všech osob ve společné domácnosti! Pokud byste potřebovali zajistit nákup potravin, léků, obraťte se na nás na OÚ, vše domluvíme a zajistíme bezkontaktně. 
  • vzhledem k současným okolnostem vycházejte ze svých domovů a pohybujte se na veřejnosti pouze v nezbytně nutných případech (platí i pro vaše děti)
  • kdykoli opustíte svůj domov používejte po celou dobu všichni roušky k zakrytí úst a nosu
  • při vstupu do místního obchodu a budovy OÚ požijte dezinfekci u vchodu a vstupujte pouze s respirátorem
  • starší lidé (nad 65 let), kteří jsou nejvíce ohroženi, stejně jako lidé, kteří jsou v karanténě nebo izolaci, a nemají možnost si nakoupit potraviny či obstarat léky prostřednictvím známých či příbuzných, se mohou obrátit přímo na nás na OÚ. Záležitost budeme řešit.

Buďme, prosím, k sobě ohleduplní, odpovědní, disciplinovaně dodržujme všechna nařízená opatření, abychom celou situaci úspěšně zvládli.

Přeji Vám všem především pevné zdraví a věřme, že vše zvládneme a bude zase lépe. 

Vokurková Lucie, starostka obce Deštnice